Folk na ślubnym kobiercu

Folk na ślubnym kobiercu

Ślub i wesele w folkowym stylu to prawdziwy hit. Młode pary coraz częściej sięgają do ludowych tradycji.

Raz na ludowo

Styl folklorystyczny od kilu sezonów jest niezwykle popularny wśród młodych par. Obejmuje on wszelkie dziedziny ślubnej oprawy – od strojów młodej pary, poprzez dekoracje na wystroju sali kończąc.

ADVERTS
https://healthnbeauty.pl/zdrowie/magnetum-arthro-pl/
Magnetum Arthro likwiduje ból stawów. Regeneruje stawy. Usuwa obrzęki i opuchlizny.

Niemal na każdym weselu pojawia się obowiązkowy wiejski stół. Pary młode wybierają na miejsce złożenia przysięgi małe, urokliwe wiejskie kościółki, do ślubu jadą bryczkami konnymi. Tradycyjne, ludowe elementy są obecne na niemal każdym ślubie. Niektóre pary młode idą o krok dalej, planując cały ślub w jednolitym stylu folk. Panowie młodzi Ida do ślubu w kontuszach panny młode zamiast welonu wybierają efektowne, duże wianki z kwiatów a na szyi noszą czerwone korale.

Ludowe akcenty

Akcenty folkowe bardzo często pojawiają się jako motyw przewodni wesela – popularne są na przykład łowickie motywy na zaproszeniach, na winietach czy innych dekoracjach. Jako drobne upominki dla gości wybierane są lokalne przysmaki i miejscowe pamiątki. Ludowe wpływy widać także w zabawach weselnych – już sama tradycja oczepin wywodzi się z tradycyjnych zwyczajów, ale młode pary coraz częściej decydują się także na tradycyjne zabawy i przyśpiewki – w tym celu drukuje się specjalne weselne śpiewniki. Do łask wróciły też tradycyjne kwiaty – konwalie, bez, maki, chabry i jarzębina, z których tworzy się folkowe, kolorowe i lekko chaotyczne wiązanki i wieńce, które idealnie pasują do śubu utrzymanego w klimacie folk.