Ślub w stylu minimalistycznym

Ślub w stylu minimalistycznym

Śluby i wesela zazwyczaj kojarzą się z wielkimi uroczystościami, pełnymi blichtru i przepychu. Coraz więcej jednak młodych par decyduje się na opcję minimalistyczną. Jest to zgodne z panującym obecnie trendem ograniczania konsumpcji we wszelkich dziedzinach życia.

Mniej

Trend minimalizmu jest widoczny we wszelkich aspektach planowania ślubu i wesela. Młode pary wybierają proste zaproszenia bez zbędnych ozdób i dodatków. Do ślubu jadą skromnie udekorowanym samochodem lub środkiem lokomocji w ogóle bez dekoracji. Wesela są coraz skromniejsze i bardziej kameralne nie tylko ze względu na oszczędność kosztów – spora grupa młodych par chce ograniczyć przyjęcie wyłącznie do najbliższych, aby tylko w ich gronie świętować ten wyjątkowy dzień.

Minimalistyczne stają się także ślubne kwiaty – zamiast bogatych pełnych przepychu wiązanek, panny młode decydują się na pojedynczy, efektowny kwiat. Szczególnie popularne są pojedyncze róże i wyraziste kalie.

Minimalizm w stroju

Prostota i skromność objawiają się także w ubraniach młodej pary. Bogate, strojne suknie zostały zastąpione przez proste w kroju sukienki bez zbędnych dekoracji. Minimalistyczne kreacje szyte są z gładkich tkanin, pozbawione są sznurowań, podpięć, koronek, falban i kryształków. Niekiedy jedynym ozdobnym akcentem jest efektowne wycięcie na plecach lub siatkowe rękawy. Biżuteria w minimalistycznej kreacji to tradycyjne, skromne kolczyki i naszyjniki z pereł lub inna uniwersalne, ponadczasowe modele. Panowie rezygnują z muszników i złoconych kamizelek na rzecz prostych, niemal żołnierskich garniturów.